پاویون زنان کارآفرین شرکتهای دانش بنیان در اینوتکس برپا شد

20 مه , 2021 اخبار

پاویون زنان کارآفرین شرکتهای دانش بنیان در اینوتکس برپا شد

پاویون زنان پیشگام کارآفرین در نمایشگاه اینوتکس در راستای به اشتراک گذاری تجارب و رفع مشکلات کسب و کارهای زنان در جامعه و نقش آفرینی آنها در اقتصاد کشور مستقر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، در نمایشگاه اینوتکس امسال، بانوان کارآفرین نحوه گذر از چالش‌های موجود بر سر راه توسعه کسب‌وکارهای خود را ارائه می‌کنند.

این نمایشگاه در سال ۱۴۰۰ میزبان بانوان کارآفرین و موفقی است که توانسته‌اند از میان چالش‌های موجود در دنیای مردانه کسب‌وکارها به سلامت عبور کنند و اشتغالی پایدار داشته باشند.

پاویون زنان پیشگام کارآفرین سقفی برای گرد هم جمع شدن و نمایش دستاوردهای ۳۰ بانوی توانمند کارآفرینی است که می خواهند تجربیات خود را با دیگر بانوانی که در ابتدای راه هستند و می خواهند در این مسیر گام بردارند. در این رویداد فرصتی فراهم شده تا توانمندی بانوان پیشگام کارآفرین ارائه شود و سطح مشارکت اقتصادی زنان در جامعه ارتقا یابد.

پاویون زنان پیشگام کارآفرین ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در نمایشگاه اینوتکس برپا است. در این ۴ روز، ۳۰ بانوی موفق که به عنوان مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعالیت می کنند به علاقه‌مندان خدمات مشاوره‌ای ارائه خواهند کرد.

برپایی این پاویون، منجر به افزایش تعاملات موثر میان زنان موفق کارآفرین با سایر فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری می شود و تصویری درست از بانوان موفق را به نمایش می‌گذارد.

حضور زنان موفق کارآفرین از شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع خلاق، شتابدهنده ها و مراکز نوآوری در این پاویون و همچنین برگزاری نشست‌های متعدد برای ارائه تجربیات، می‌تواند گامی در راستای ارتقای وضعیت زنان در زیست‌بوم نوآوری و فناوری باشد.

بازدیدکنندگان، علاقه‌مند و همچنین شرکت‌های حاضر در نمایشگاه می‌توانند با حضور در پاویون زنان پیشگام کارآفرین از تجربیات زنان موفق کارآفرین در زمینه چگونگی عبور از چالش‌ها و همچنین کسب موفقیت در تولید محصولات دانش‌بنیان و یا خدماتی با ایده‌های نو بهره گیرند.

این پاویون روز گذشته همزمان با افتتاح نمایشگاه اینوتکس میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور شد. معاون علمی پس از افتتاح این پاویون در جمع بانوان موفق حضور یافت و با آنها گفتگو کرد تا از نزدیک با دستاوردها و چالش‌های موجود بر سر راه توسعه کسب و کار بانوان آشنا شود.

سیده فاطمه حسینی مشاور معاون علم و فناوری نیز در این بازدید به تشریح اهداف و برنامه‌های پاویون پرداخت و ارائه نمونه‌های موفق زنان در فضای اینوتکس به مخاطبان این نمایشگاه را گامی در راستای هدف ارتقای مشارکت اقتصادی زنان دانست.

 

, , ,


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *