واحدهای دانشگاهی استان تهران در راه‌اندازی سراهای نوآوری مأموریت ویژه گرفته‌اند

6 مه , 2020 اخبار

واحدهای دانشگاهی استان تهران در راه‌اندازی سراهای نوآوری مأموریت ویژه گرفته‌اند

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از مأموریت ویژه واحدهای دانشگاهی استان در مورد تأسیس و راه‌اندازی سراهای نوآوری خبر داد.

سید محمودرضا آقامیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره جزئیات راه‌اندازی سراهای نوآوری استان تهران اظهار کرد: همه واحدهای دانشگاهی استان تهران موظف شده‌اند در راستای راه‌اندازی سراهای نوآوری گام بردارند و اهتمام ویژه داشته باشند.

در همین ارتباط

دانشگاه آزاد اسلامی در کشور اکوسیستم‌های نوآوری ایجاد خواهد کرد/ تعریف شاخص «کارآمادگی» برای دانشجویان

 افتتاح اولین سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای

مدارس مهارتی و سراهای نوآوری ۲ بال حرکتی دانشگاه برای تحقق جهش تولید/ ستاد ملی کرونا ظرفیت و وضعیتِ خاص دانشگاه آزاد را در‌نظر گیرد

وی افزود: واحد تهران مرکزی مأموریت راه‌اندازی سرای نوآوری «صنایع خلاق» در دانشکده هنر و معماری سابق در خیابان فلسطین را برعهده گرفته است؛ همچنین واحد تهران غرب مأموریت راه‌اندازی سرای نوآوری «تکنولوژی آموزشی» در خیابان پونک که آماده افتتاح است و واحد تهران جنوب نیز در خیابان شفق درحال تجهیز زیرساخت‌های فیزیکی است.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بیان کرد: علاوه بر حوزه صنایع خلاق، واحد تهران مرکزی در حال آماده‌سازی سرای نوآوری در حوزه صنایع فراگیر در پردیس نیایش است.آقامیری در مورد ساختار سراهای نوآوری استان تهران تصریح کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ها و توافقاتی که صورت خواهد گرفت، شتاب‌دهنده‌‌های دیگری نیز وارد عمل خواهند شد. شتاب‌دهنده شمسا(شتاب‌دهنده مشترک سیوان و دانشگاه آزاد) بیشتر برای راهبرد اهداف در استان‌ها پیش‌بینی شده است.وی ادامه داد: اکنون دانشگاه آزاد واحد دماوند برای راه‌اندازی سرای نوآوری در حوزه «بازسازی و نوسازی صنایع» فعال شده و واحد ورامین نیز درحال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سرای نوآوری در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی است. سراهای نوآوری واحدهای دانشگاهی استان تهران بسته به ظرفیت‌ها و نیازهای منطقه‌ای فعال و به مرور وارد چرخه می‌شوند.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نوسازی و بهسازی فضاهای سراهای نوآوری مساعدت می‌کند؛ ولی مدیریت و راهبری این سراها کاملاً برعهده دانشگاه آزاد است. کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران با اولویت دانشگاه آزادی‌ها می‌توانند در سراهای نوآوری مستقر و از خدمات آن بهره‌مند شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *