ماشین سازی اراک با پارک فناوری و بنیاد نخبگان ۲ تفاهم‌نامه امضا کرد

21 آوریل , 2021 اخبار

ماشین سازی اراک با پارک فناوری و بنیاد نخبگان ۲ تفاهم‌نامه امضا کرد

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک گفت: این مجموعه صنعتی دانش‌بنیان با پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان مرکزی ۲ تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

جعفر صفری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از این تفاهم‌نامه‌ها با موضوع شیوه همکاری مشترک بین ماشین سازی اراک و پارک علم فناوری و دیگری ایجاد زمینه‌های لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان و همکاری در برگزاری رویدادهای کارآفرینی امضا شد.
وی ادامه داد: همکاری عملی در بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های طرفین به منظور رفع موانع در مسیر توسعه کار آفرینان، همکاری مشترک در معرفی واحدهای فناور و استقرار مراکز رشد در کارخانه نوآوری، مراکز رشد و پارک و همکاری پارک علم و فناوری در داوری و پذیرش تیم‌های دارای طرح تجاری مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه است.
مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک اظهار داشت: همکاری پارک علم و فناوری در پذیرش واحد تحقیق و توسعه شرکت‌هایی که فعالیت ساخت و تولید آنها در کارخانه نوآوری در حال انجام است، همکاری پارک در تسهیل و تسریع بهره‌مندی واحدهای فناور مستقر در کارخانه نوآوری که همزمان در پارک و مراکز رشد پذیرش شده‌اند و همکاری ماشین‌سازی اراک در تعریف طرح و تلاش برای بازاریابی و بازارسازی شرکت‌های فناور مستقر در مراکز رشد،از دیگر مفاد مهم این ۲ تفاهم نامه است.
صفری بیان کرد: به منظور گسترش و تسهیل همکاری‌های دوجانبه مقرر شد دفتر تحقیق و توسعه ماشین سازی اراک در پارک و دفتر نمایندگی پذیرش پارک، در کارخانه نوآوری به صورت تهاتر در هزینه‌های اجاره‌بها ایجاد شود و برای استفاده شرکت‌های مستقر در کارخانه نوآوری از حمایت‌های مالی و قانونی پارک توافق شد بهره‌برداری از مکان کارخانه نوآوری با حفظ مالکیت برای ماشین سازی اراک به طور مشترک در اختیار این شرکت و پارک علم و فناوری قرار گیرد.
شرکت ماشین سازی اراک ( سهامی عام) به‌منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده‌کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره‌برداری رسید.
این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه‌های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله‌های سنگین فلزی، انواع پل، دکل‌ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

, , ,


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *